Kalendarium

Kalendarz imprez

Informator gminny

Zbąszynecka Karta Dużej Rodziny

Od 2014 r. w Gminie Zbąszynek wydawana jest Zbąszynecka Karta Rodziny "Rodzina na 5 plus".
Zbąszynecka Karta Rodziny „Rodzina na 5 plus” zwana dalej Kartą daje prawo do korzystania z ulg, zwolnień pozwalających na zakup biletów wstępu na płatne imprezy kulturalne i sportowe, oświatowe organizowane przez instytucje gminne, oraz usług i towarów oferowanych przez podmioty nie powiązane strukturalnie i kapitałowo.
Zwracamy się do przedsiębiorców, właścicieli firm i instytucji z propozycją wsparcia beneficjentów Programu i Zbąszyneckiej Karty Rodziny „Rodzina na 5 plus”. Oferując zniżki na swoje produkty i usługi, wesprzecie Państwo wielodzietne rodziny mieszkające w naszej Gminie, a jednocześnie zyskacie nowych, stałych klientów.
Przyjmowaniem wniosków o wydanie Karty zajmuje się Referat Geodezji i Mienia Komunalnego w Urzędzie Miejskim w Zbąszynku. Poniżej do pobrania  niezbędne dokumenty, formularze oraz wykaz zniżek oferowanych w ramach programu.

Załączniki

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

Rodziny z minimum trójką dzieci od 16 czerwca 2014 r., mogą w całej Polsce składać wnioski o przyznanie Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.
Jest to jeden z elementów programu rządowego, mającego na celu promowanie modelu rodziny wielodzietnej, a także wspieranie oraz zwiększanie szans rozwojowych i życiowych dzieci, wychowujących się w takich rodzinach. Ogólnopolska karta stanowi  uzupełnienie lokalnych kart dużej rodziny.
Dzięki Karcie osoby z rodzin wielodzietnych otrzymują m.in. zniżki na przejazdy kolejowe – rodzice lub małżonkowie rodziców 37 proc. na bilety jednorazowe oraz 49 proc. na miesięczne; zniżki w opłatach paszportowych – 75 proc. w przypadku dzieci i 50 proc. dla rodziców i małżonków rodziców oraz darmowe wstępy do parków narodowych.Tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, muzea, przejazdy komunikacją publiczną na terenie całego kraju, a nawet wakacje - na to mogą liczyć rodziny wielodzietne dzięki Ogólnopolskiej Karcie Dużej Rodziny. Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu, zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny”.  Wykaz zniżek  
Karta Dużej Rodziny przyznawana jest rodzinie, która utrzymuje przynajmniej trójkę dzieci. Dotyczy to także rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka. Karta przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, bez względu na dochód rodziny.
Kartę przyznaje burmistrz  na wniosek członka rodziny wielodzietnej. Co ważne, będzie wydawana bezpłatnie. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.
Wnioski można składać:
Referat Oświaty Urzędu Miejskiego
w Zbąszynku
 
Godziny przyjmowania wniosków:
Poniedziałek  8:00 - 17:00;
Wtorek-Czwartek 8:00 -15:30; 
Piątek 8:00 - 14:00
 

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego