Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Manewry w Rogozińcu 26.11.2016 r.

26.11.2016 r. w opuszczonym internacie w Rogozińcu na terenie Technikum Leśnego odbyły się ćwiczenia dla jednostek osp mające na celu doskonalenie metod gaszenia pożarów wewnętrznych. Z terenu gminy Zbąszynek udział wzięły: OSP Dąbrówka Wielkopolska, OSP Kosieczyn, OSP Kręcko, OSP Rogoziniec, OSP Zbąszynek a z poza gminy: OSP Szczaniec, OSP Niekarzyn, OSP Jemiołów, OSP Lubrza. Wszystkie jednostki przećwiczyły wchodzenie do zadymionych pomieszczeń na pierwszym piętrze i części piwnicznej, oraz sprawdzenie czy nie znajdują się w nich osoby poszkodowane, ugaszenie zarzewia pożaru i ewakuacje osób poszkodowanych (w tym ratowników). Na sam koniec przećwiczono oddymianie obiektu. Druhowie z jednostek OSP: Kosieczyn, Kręcko, Rogoziniec przećwiczyli wchodzenie na dach, zabezpieczenie i ewakuacje poszkodowanego przy pomocy podnośnika hydraulicznego.  Wszystkie ćwiczenia jakie były przeprowadzane, odbywały się pod okiem instruktorów z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Świebodzin. Na koniec ćwiczeń przeprowadzono podsumowanie i omówienie manewrów a uczestnicy udali się na ciepły posiłek. Fot. ze zbiorów członków OSP Zbąszynek.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: Manewry w Rogozińcu

Dzień Niepodległości

11.11.2016 r. poczet sztandarowy z OSP Rogoziniec  uczestniczył w uroczystej Mszy Świętej z okazji 11 Listopada w Kościele parafialnym pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku. Po uroczystej Mszy Świętej nastąpił przemarsz pod pomnik Chrystusa w Zbąszynku gdzie delegacje jednostek organizacyjnych z terenu gminy złożyły kwiaty. Nad bezpiecznym przemarszem delegacji czuwali druhowie z OSP Zbąszynek.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Dzień Niepodległości

Przekazanie sprzętu, odzieży i mebli dla jednostek z Dąbrówki Wielkopolskiej i Zbąszynka

8.11.2016 r. Dyrektor IKEA Industry Poland Sp. z o.o. Oddział Fabryki WEST w Zbąszynku Pana Wojciecha Waligóry przekazał przenośny maszt oświetleniowy oraz latarki nahełmowe dla OSP Dąbrówki Wlkp. W trakcie przekazania sprzętu obecni byli Pan Wiesław Czyczerski - Burmistrz Zbąszynka, Janusz Drozda - Komendant Powiatowy Państowej Straży Pożarnej w Świebodzinie, Leszek Parandyk - Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej, Wojciech Wittke - Prezes Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Zbąszynku.
 
14.11.2016 r. w strażnicy w Zbąszynku zostały przekazane przez Panią Monikę Królikowską - koordynatora HR, Renatę Korbanek - koordynatora ds. ochrony środowiska i ochrony przeciwpożarowej, Tomasza Jerzykowskiego - kierownika Działu Ochrony Środowiska i Ochrony Przeciwpożarowej, przedstawicieli firmy Ikea Industry dwa kompletne ubrania specjalne wraz z butami i mundurami koszarowymi. Po za przekazanymi ubraniami przez firmę Ikea Industry druhowie ze Zbąszynka otrzymali zestawy nowych szafek typu PAX, które już są złożone i zamontowane w części bojowej remizy. Nasi goście zwiedzili remizę i zapoznali się z posiadanym przez nas sprzętem. Na spotkaniu po za strażakami i zarządem OSP Zbąszynek obecny był również Leszek Parandyk - Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: Przekazanie sprzętu, odzieży i mebli dla jednostek z Dąbrówki Wielkopolskiej i Zbąszynka

 • 29-08-2016
 • Autor: Krzysztof Michałowicz
 • drukuj

Obóz na Jeziorku Koźlarskim

W dniach 23-24.07.2016 r. został zorganizowany przez druhów OSP Zbąszynek obóz strażacki na Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie. Przygotowania do obozu trwały już wcześniej a sam obóz już był budowany dzień wcześnie tj. w piątek 22.07.2016 r. Młodzieżowcy wspólnie ze starszymi opiekunami przemaszerowali spod remizy w Zbąszynku do Chlastawy w sobotę. Na obozie najmłodsi następcy naszych strażaków ćwiczyli rozwinięcia bojowe i zapoznali się ze sprzętem. Starsi druhowie przedstawili i omówili swoim młodszym następcą pierwszą pomoc, zorganizowali ognisko z kiełbaskami i zafundowali odrobinę gimnastyki.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

21Galeria zdjęć: Obóz dla młodzieży na Jeziorku Koźlarskim

 • 29-08-2016
 • Autor: Krzysztof Michałowicz
 • drukuj

70 – lecie OSP Rogoziniec

9.07.2016 r. odbył się jubileusz 70-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogozińcu. Obchody jubileuszu rozpoczęły sie przemarszem pododdziałów do kościoła parafialnego gdzie odbyła sie msza święta w intencji strażaków. Po mszy był przemarsz do remizy OSP Rogoziniec gdzie odbyła się cześć oficjalna obchodów, którą prowadził druh Leszek Parandyk. W trakcie uroczystości pożegnano stary sztandar i przekazano nowy. Fundatorami nowego sztandaru byli członkowie jednostki OSP i mieszkańcy Rogozińca, GBS Międzyrzecz, Nadleśnictwo Babimost, Koło Łowieckie "Knieja" Rogoziniec, Zakład Kominiarski Wojciech Wittke, Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, Stolarstwo Chrośnica, GSSCH Zbąszynek, SCS Chociszewo, Tadeusz Wróbel, KBS Zbąszynek, Bernard Ratajczak, Gminne jednostki OSP, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP Leszek Parandyk. Jednostka OSP w Rogozińcu została odznaczona Medalem Honorowym Za Zasługi dla Pożarnictwa Województwa Lubuskiego. W uroczystości wzięły udział OSP Dąbrówka Wielkopolska, OSP Kręcko, OSP Zbąszynek. Były też jednostki z poza naszej gminy i powiatu jak OSP Chociszewo, OSP Lutol Suchy, OSP Brójce, OSP Trzciel, orkiestra dęta i OSP Babimost. Poza jednostkami straży w uroczystości wzięli udział przedstawiciele naszego województwa, powiatu i gminy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: 70-lecie OSP Rogoziniec

 • 29-08-2016
 • Autor: Krzysztof Michałowicz
 • drukuj

Turniej piłki siatkowej w Kręcku

18.06.2016 r. w Kręcku został zorganizowany turniej siatkówki dla jednostek OSP z Gminy Zbąszynek. Gospodarzem było OSP Kręcko, które wystawiło dwie drużyny ( jedna mieszana z druhami z OSP Zbąszynek). Po za druhami z Kręcka obecni byli druhowie z OSP Zbąszynek, OSP Opalewo i jeden druh z zaprzyjaźnionej z niemieckiej OSP Peitz. Pierwsze miejsce zajęli druhowie z Opalewa, drugie z Kręcka a trzecie miejsce Zbąszynek. Na turnieju panowała bardzo fajna atmosfera i było bardzo dużo dobrej zabawy. Gospodarze turnieju częstowali uczestników kiełbaskami z grilla. Na turnieju nie zabrakło również członków rodzin strażaków, którzy wystartowali w zawodach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

21Galeria zdjęć: Turniej piłki siatkowej w Kręcku

 • 29-08-2016
 • Autor: Krzysztof Michałowicz
 • drukuj

Boże Ciało w Chociszewie

Dnia 26.05.2016 r. jednostka OSP Rogoziniec wraz ze swoją Młodzieżową Drużyną Pożarniczą udała się do Chociszewa na procesję Bożego Ciała. Zadaniem druhów z Rogozińca było wspólnie z OSP Chociszewo i OSP Lutol Suchy zapewnienie bezpiecznego przejścia procesji oraz niesienie pomocy medycznej w razie potrzeby.  Strażacy z Rogozińca aktywnie uczestniczyli w samej ceremonii mianowicie niosąc baldachim i obrazy oraz tworząc asystę procesji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

24Galeria zdjęć: Boże Ciało w Chociszewie

Msza Święta za strażaków z Gminy Zbąszynek

7.05.2016 r. w Rogozińcu odbyła się Msza Święta za strażaków z Gminy Zbąszynek. Udział w mszy wzięły wszystkie jednostki z terenu gminy i poczty sztandarowe OSP. Na mszy byli obecni przedstawiciele zarządu powiatowego i gminnego OSP oraz włodarze gminy. Druhna i druh z OSP Zbąszynek odczytali pierwsze czytanie i modlitwę powszechną. Druhowie z OSP Rogoziniec wręczyli kapłanowi dary w postaci hostii, wody święconej i wina mszalnego.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: Msza św. w intencji strażaków

Dzień Otwartej Strażnicy w Zbąszynku

1.05.2016 r. strażacy z OSP Zbąszynek zorganizowali dzień otwartej strażnicy w godzinach 11:00 – 18:00. Było wiele niespodzianek dla mieszkańców miasta i gminy jak i dla  najmłodszych. Odwiedzili nas mieszkańcy sąsiednich gmin i powiatów, były nawet osoby z Babimostu i Zbąszynia. Dla odwiedzających była przygotowana wystawa poświęcona historii naszej jednostki, zdjęcia z naszej działalności, trzy manekiny przedstawiające ubiór strażaka  z lat 70 – 90 minionego stulecia jak również obecnie używane ubrania specjalne. Dla najmłodszych były przygotowane kolorowanki, konkurencja w strącaniu piłeczki pingpongowej z pachołka drogowego przy pomocy strumienia wody z hydronetki, rozwijanie węża W-52 na czas i pytania z dziedziny pożarnictwa z nagrodami. Nasze druhny z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej malowały dzieciom twarze. Można było zwiedzić część bojowo garażową naszej remizy jak i salkę. Zaprezentowaliśmy i omówiliśmy posiadany przez nas sprzęt ratowniczo – gaśniczy na dwóch naszych wozach. Uszykowaliśmy kącik pierwszej pomocy w którym mieszkańcy mogli spróbować swoich sił w resuscytacji krążeniowo – oddechowej.  Mieszkańcy mogli zakupić symboliczną cegiełkę z której dochód został przekazany na szkolenie i organizacje Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Odwiedzający mogli skosztować pysznej grochówki i kiełbaski z grilla a na deser czekała kawka, herbatka i ciasto. W ramach zwołania jak największej liczby mieszkańców została kilka razy załączona syrena elektryczna na wieży strażackiej. Przy uprzejmości Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie odwiedził nas podnośnik hydrauliczny z koszem, który po rozstawieniu zaprezentował sposób podawania prądu wodnego z kosza a po godzinie czasu podnośnik nas opuścił. Następnym punktem imprezy było przedstawienie sposobu udzielania pierwszej pomocy przez strażaków ochotników. Kolejną uszykowaną atrakcją był przyjazd Ochotniczej Straży Pożarnej z Nądni. Ochotnicy z Nądni zaprezentowali sposoby podawania piany gaśniczej. O godzinie 16:00 Ochotnicy ze Zbąszynka i Nądni przeprowadzili pokaz ratownictwa technicznego w ramach którego scenariusz zakładał wydobycie z rozbitego auta poszkodowanego kierowcy i poszkodowanej kobiety w ciąży. W trakcie tego pokazu zaprezentowano sposób cięcia wraku i dwa sposoby wyciągania poszkodowanego na deskę ortopedyczną, mianowicie druhowie ze Zbąszynka wyciągnęli poszkodowanego przez wycięcie drzwi od strony kierowcy a druhowie z Nądni wyciągnęli poszkodowaną poprzez wycięty dach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: Dzień otwartej strażnicy w Zbąszynku

Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Zbąszynku

29.04.2016 r. w Sali Wiejskiej w Dąbrówce Wielkopolskiej miał miejsce Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Zbąszynku. Na tym wydarzeniu podsumowano działalność poprzedniego Zarządu Miejsko - Gminnego i wybrano nowy. Wybranym członkom gratulujemy i życzymy owocnych sukcesów w nowej kadencji.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

27Galeria zdjęć: Zjazd Miejsko-Gminny OSP

1 2 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego