Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Bezpieczny senior - jak nie dać się oszukać w Internecie

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Bezpieczny senior - jak nie dać się oszukać
w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Webinarium (spotkanie online) odbędzie się 22 stycznia 2024 roku (17:00-18:30).
Rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się online, tj. poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy - link do strony z odnośnikiem do formularza: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=87425&p_id=18
Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do dnia, w którym odbędzie się webinarium. W przypadku zgłoszeń, które wpłyną w dniu wydarzenia, potwierdzenia uczestnictwa oraz zaproszenia na spotkanie będą przesyłane na bieżąco.
Celem spotkania online (webinarium) jest przekazanie w przystępny sposób wiedzy na temat zagrożeń na rynku finansowym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
W celu uczestnictwa w spotkaniu niezbędne jest stabilne łącze internetowe.
W spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację Cisco Webex.
Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane przed webinarium, a szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane po potwierdzeniu uczestnictwa oraz wysłaniu wiadomości z zaproszeniem na spotkanie. 
Udział w webinarium jest bezpłatny.
 
czytaj dalej

II ZBĄSZYNECKA SENIORIADA Z ŁABĄDKIEM ZA NAMI

W dniu 12 października 2023 roku w hali sportowej w Zbąszynku odbyła się II Zbąszynecka Senioriada z Łabądkiem zorganizowana w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniorów.  Celem imprezy była popularyzacja aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia oraz integracja środowiska seniorów z  terenu powiatu świebodzińskiego i Regionu Kozła. W tym roku formuła imprezy została poszerzona o edukację seniorów w zakresie bezpieczeństwa p.poż. i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, którą przeprowadzili strażacy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.W zawodach uczestniczyło 12 drużyn: Dzienny Dom Senior+ Kargowa, UTW Kargowa „Kargowianie”, UTW Zbąszyń „Zbąszyńskie Łabędzie”, „Bana Zbąszynek” , „Zawsze młodzi” Trzciel, Zielone Gospodarstwo Opiekuńcze „Rakiety z Gospodarstwa” Trzciel, Dzienny Dom Senior+ Świebodzin „Zdrowo Zakręceni”, UTW Świebodzin, Skąpe „Silni i Mocni”, Lubrza „Harmider”, Klub Seniora Pszczew, Dzienny Dom „Senior-Wigor” Zbąszynek „Dziarskie Babki”.
czytaj dalej

POTAŃCÓWKA DLA SENIORÓW

W dniu 11 października 2023 roku zbąszyneccy seniorzy opanowali parkiet na sali tanecznej w Domu Kultury w Zbąszynku, gdzie odbyła się „Potańcówka dla Seniorów” w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniorów. Seniorzy jak zawsze nie zawiedli, a frekwencja mile zaskoczyła organizatorów. W tym roku imprezę muzycznie uświetnił Pan Stefan Pańczocha. Zabawa była przednia. Sala tryskała energią i wigorem seniorów. Nikt nie chciał schodzić z parkietu. Po raz kolejny seniorzy udowodnili, że chcą i potrafią się bawić, a wiek nie jest dla nich żadną przeszkodą. Brawo seniorzy, tak trzymać!!!
czytaj dalej

CO TO BYŁ ZA WIECZÓR…

W dniu 09 października 2023 roku w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniora w sali widowiskowej Domu Kultury odbył się koncert Krystyny Giżowskiej z zespołem Blue Sounds. Koncert otworzył Burmistrz Zbąszynka – Wiesław Czyczerski,  inaugurując tym samym oficjalnie obchody Zbąszyneckiego Święta Seniora. Seniorzy wypełnili salę po brzegi. Artystka zaprezentowała repertuar, w którym nie mogło zabraknąć jej największych przebojów, jak „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” czy „Nie było ciebie tyle lat”. Podczas koncertu nawiązała świetny kontakt z publicznością, którą porwała do wspólnego śpiewania. Seniorzy nagrodzili artystkę gromkimi brawami, dziękując tym samym za cudowny wieczór.
czytaj dalej

ZBĄSZYNECKIE ŚWIĘTO SENIORA

                                                       

PIKNIK SENIORÓW

08 września 2023 roku seniorzy z Gminy Zbąszynek spotkali się przy Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie, żeby oficjalnie pożegnać tegoroczne lato. Spotkanie miało charakter pikniku sportowo – integracyjnego. Organizatorem imprezy była Rada Seniorów Gminy Zbąszynek we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zbąszynku oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zbąszynku. Uczestników spotkania odwiedził Burmistrz Zbąszynka – Wiesław Czyczerski, który witając seniorów życzył wszystkim dobrej zabawy i zapewnił o trosce samorządu lokalnego o osoby starsze w naszej gminie. Pan Krzysztof Krzywak wręczył upominki zwycięzcom konkursu „Lepieje 2023”. Dla uczestników pikniku przygotowano konkurencje sportowe, które wyzwoliły we wszystkich moc energii i humoru oraz nutę zdrowej rywalizacji. Nie zabrakło występu zespołu „Dąbrowszczanka” oraz zespołu „Srebrne Nutki” z Dziennego Domu „Senior-Wigor”. W trakcie pikniku seniorzy korzystali z poczęstunku przygotowanego przez firmę PHU Emkrzych z Nądni. Muzycznie imprezę uświetnił Pan Janusz Śmiałek, który porwał seniorów do wspólnego tańca. Zabezpieczenie medyczne nad seniorami uczestniczącymi w pikniku zapewnili strażacy z Ochotnicznej Straży Pożarnej w Zbąszynku. Podczas spotkania seniorom dopisała piękna, słoneczna pogoda i dobre humory. Impreza upłynęła w miłej i radosnej atmosferze.
czytaj dalej

„Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego edycja 2024

NABÓR WNIOSKÓW W RAMACH PROGRAMU RESORTOWEGO MINISTRA RODZINY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
Gmina Zbąszynek w 2024 roku zamierza przystąpić do realizacji programu „Asystent Osobisty Osobyz Niepełnosprawnością” – edycja 2024 współfinansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.
W związku z powyższym Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku, przeprowadza rozeznanie potrzeb wśród mieszkańców  naszej gminy w odniesieniu do w/w programu.
Celem Programu jest wprowadzenie usługi asystenta, jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla osób  z niepełnosprawnością i ograniczenie skutków niepełnosprawności przy wykonywaniu codziennych czynności oraz przeciwdziałaniu dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością poprzez pomoc w podejmowaniu aktywności społecznej.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 45 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego